Głos Romana Turka
W minionym tygodniu drugie piętro Miejskiej Biblioteki Publicznej w Łańcucie odwiedziły setki osób zainteresowanych historią, literaturą i... Afryką.
W środowy wieczór, na Galerii Wystawowej, odbył się wernisaż wystawy „Krzysztof Neuberg: Moje Szkolne Lapidarium”. Licznie zebrani goście mieli okazję przenieść się w czasie i odwiedzić przedwojenne szkoły oraz poznać historie uczniów oraz nauczycieli sprzed ponad stu lat.
Noc Bibliotek to moment, gdy cała biblioteka – od piwnicy po poddasze - tętni radością i gwarem. W piątek w Czytelni Zbiorów Regionalnych można było obejrzeć wystawę, zagrać w grę planszową, wymienić książki i spróbować swoich sił w afrykańskich grach na kiermaszu Fundacji „Człowiek Taki Jak Ty”.
Zanim jednak otworzyliśmy podwoje na nocne biblioteczne szaleństwo, w czwartkowe popołudnie w Czytelni Zbiorów Regionalnych odbył się godzinny wykład poświęcony jednemu z najwybitniejszych pisarzy ziemi łańcuckiej – Romanowi Turkowi.
Anna Urbańska, przed bardzo licznym audytorium, przedstawiła sylwetkę literata i zaskoczyła słuchaczy archiwalnymi nagraniami, dzięki którym można było nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć samego Turka. Starannie dobierane cytaty, fragmenty książek i osobiste historie pokazały, że utwory takie jak „Moja mama, ja i reszta” czy „Pokosy” wciąż potrafią bawić, poruszać i skłaniać do refleksji.
Komentarze
Prześlij komentarz
Komentarz ukaże się po zweryfikowaniu go przez administratora.